skip to Main Content

Akupuntur tedavisi 3000 yıldır uygulanan ve vücudumuzda bulunan enerji meridyenleri üzerindeki özellikli olan noktaların akupunktur iğnesi ile uyarılmasıyla uygulanan bir tedavidir. Enerji meridyenlerin üzerinde 360 farklı nokta bulunur. Akupunktur ile meridyenler üzerindeki enerji akışı ve dengesizliği düzenlenmiş olur.

Akupuntur toplumumuzda genellikle kilo vermek için kullanılan bir yöntem olarak bilinmektedir. Fakat akupuntur bel ağrılarında, baş ağrılarında, boyun ağrılarında, omuz ağrılarında, sırt ve eklem ağrılarında etkili bir tedavidir. Stres, uykusuzluk, depresyon gibi durumlarda, baş ağrıları ve migren ataklarında akupunturdan fayda görebilirsiniz. Burkulma, şişlik, tendinit ve kas zorlanmaları gibi çeşitli spor yaralanmalarında iyileşmeyi hızlandırdığı için akupuntur uygulanabilir. Yine akupunktur ile sigara bırakmak için destek alabilirsiniz. Akupuntur sıklıkla vücut akupunturu ve/veya kulak akupunturu şeklinde uygulanır.

Akupuntur ile Kilo Verme

Akupuntur ile iştahınız azalır. Genellikle tokluk hissi oluşuyor ve çabuk acıkma ve şeker krizleri ve atıştırma isteği azalıyor. Böylece diyet yaparken oluşan şeker dengesizlikleri yaşanmıyor.  Enerji kanalları düzenlendiği için metabolizmamız hızlanıyor. Diyet yaparken kendinizi halsiz hissetmezsiniz. Akupuntur ile salgılanan endorfin hormonu sayesinde kişi diyette iken gergin ve sinirli olmuyor. Diyet yaparken günlük işlerine stressiz bir şekilde devam edebiliyor.

Akupuntur ile Sigara Bırakma

Sigarayı bırakmak için karar verdiyseniz bunu akupuntur ile kısa sürede ve çok daha kolay şekilde yapabilirsiniz. Sigara içen birisi sigara içmemeye başladığında nikotin yoksunluğuna bağlı sinirlilik, uykusuzluk, huzursuzluk, konsantrasyon eksikliği yaşamaya başlar. Akupuntur ile sigara bırakma yönteminde ise oluşacak stres, gerginlik ve huzursuzluk gibi semptomlar azaltılır. Akupuntur ile vücudumuzun salgısını artırdığı mutluluk hormonu sayesinde sigara bırakmak çok daha kolay olacaktır. Ayrıca sigara bırakmak için uzun süre kullanılan ilaçlara da ihtiyacınız olmayacaktır.

 

Back To Top
Call Now Button