skip to Main Content

Bel Ve Boyun Fıtığı Tedavileri

 

Dr.M.Levent Deniz öncülüğünde tüm BEL ve BOYUN ağrılarınızda, AMELİYATSIZ tedavi yöntemleri ve MİKROCERRAHİ seçenekleriyle yanınızdayız.

 

Bel fıtığı, bel kireçlenmesi, kanal daralması, bel kayması ve siyatik sorunlarınızda ameliyatsız tedavi yöntemleri ve mikrocerrahi seçenekleriyle hizmet vermekteyiz.

Boyun fıtığı, boyun kireçlenmesi, kanal daralması, fibromiyalji ve boyun düzleşmesi sorunlarınızda ameliyatsız tedavi yöntemleri ve mikrocerrahi seçenekleriyle yanınızdayız.

Boyun ve Bel Fıtıklarından Nasıl Kurtulursunuz?

AMELİYATSIZ BEL VE BOYUN FITIĞI TEDAVİSİ

Ameliyatsız bel fıtığı tedavisi operasyonları neden uygulanır ve boyun fıtıkları ağrısız nasıl tedavi edilir sorularıyla sürekli karşı karşıya kalıyoruz.

İnternet sitelerini incelerken mutlaka görmüş olabilirsiniz, önümüze binlerce hatta milyonlarca mucize olarak tabir edilen ne işe yaradığı belirsiz olan ürünlerin reklamlarıyla birlikte birçok işe yaramaz yöntemin açıklamaları çıkmıştır.

Normal bir insanın, hatta çoğu doktorun aklındaki ilk tedavi alternatifleri genellikle ağrı kesiciler, kas gevşetici ilaçlar, fizik tedavi veya bel ve boyun fıtığı ameliyatı olarak bilinir. Oysa ki, modern tıp’ın teknolojisi ile bel fıtığı ve boyun fıtıklarından bilimsel ve ameliyatsız tedavi yöntemleri sayesinde kurtulmak mümkündür. Rutin olarak ağrı hisseden hastalar bu gelişmiş yöntemler yardımıyla aynı ameliyat olmuşçasına hemen sağlığına kavuşarak günlük hayatındaki basit işleri kolay bir şekilde yapabilecektir. Başarılı bir ameliyat sonrası günlerce ve haftalarca süren yatağa bağlı kalma durumu kesinlikle oluşmaz. Bel fıtığı ile boyun fıtığı ameliyatı olmanıza gerek kalmayan bu süreçte, hızlı biçimde iyileşirken gündelik işleriniz asla aksamaz, tam zamanlı işlerinize de kaldığınız yerden devam edip rahat bir nefes almanın tadını çıkarabilirsiniz. Ağrısız yaşamınızın farkına varınca üstünüzden büyük bir yük kalktığını göreceksiniz.

 

Bel Fıtıklarının ve Boyun Fıtıklarının Tek Çözümü Ameliyat Değil

Çeşitli ilaçlarla tedavi olmaya çalışmış ve fizik tedaviden de yeterince yarar göremeyen, ağrıları hiç hafiflememiş, yaşam kalitelerini ağrılar nedeni ile bozmak zorunda kalmış fazlasıyla hastamız vardır. Fakat biz onlara bel fıtığı ameliyatı ya da boyun fıtığı ameliyatı öneremiyoruz. Fıtık probleminin çok yüksek derecede olmadığı ya da yaş ve genel sağlık durumu sebebiyle elbette bel ve boyun fıtığı ameliyatı tavsiye etmekte güçlük çektiğimiz vakalarda oluyor. Bu hasta grubumuzu modern teknolojinin imkanlarıyla tedavi ederek sadece sıradan birkaç ilaç veya fizik tedavi süreci ile yetinmenin haricinde güncel ve güvenilir tedavi yöntemleri de sunuyoruz. Oldukça rahat gerçekleştirilen ameliyatlar çoğu hastamızı yapılması planlanan gereksiz ameliyatlardan kurtarıyor. Ameliyatsız metotlar bel ve boyun ağrısı çekenleri yüksek başarı oranıyla tedavi ederek eski sağlığınızı geri kazandırıyor. Boyun veya bel fıtığı ameliyatı gerektirmeden başarıyla uygulanan tedaviler sonrasında artık merdiven çıkmakta, spor yapmakta kâbusunuz olmaktan çıkıp, hayata yeni bir pencere açarak bakmanızı sağlıyor.

 

AMELİYATSIZ BEL VE BOYUN FITIĞI TEDAVİSİ NASIL OLUR?

- Ameliyat gerektirmeden bel ve boyun fıtıkları 10 ila 15 dakika arasında sürebilir.
- Lokal anestezi kullanılarak yapılır ve genel anestezi uygulanmaz.
- Ağrısız geçen işlemlerdir.
- Bir ameliyat operasyonuna göre çok daha az risklidir.
- Kanama ve enfeksiyon risklerinin meydana gelmesi neredeyse yok denecek kadar azdır.
- Tedavi bittikten sonra uzun bir dinlenme dönemi yoktur.
- Hastane’de yatmadan tedavi eder.
- Hasta kişi ertesi gün işine sorun yaşamadan gidebilir.
- Ameliyatsız operasyon sonrasında günlerce ağrı kesici ilaç almanız gerekmez.

 

Operasyonlar radyolojik kontroller altında ve steril koşullarda yapılmalıdır. Bel ve boyun tedavisi için hastalara uygulanan operasyonlar oldukça kısa sürer. Daha sonrasında yarım saat içinde evinize dönebilir ve ertesi gün işinize bıraktığınız yerden devam edebilirsiniz.

Ameliyatsız tedavilerin amacı, hastaya herhangi bir zararı olmadan, cilde zarar vermeden, sinirlere, kemiklere, damarlara dokunmadan, omurga kemikleri arasında olan deforme olmuş eklemin içerisine girerek eklemin küçük bir alanını fazla ısı ya da farklı bir metot kullanarak buharlaştırmak olarak tanımlanabilir. Eklemin içinde yer alan çok küçük bir hacim azalması da dahil eklem içindeki basıncın ciddi derecede azalmasına sebep olarak hastanın ağrı şikayetlerinden kurtulmasını sağlar.

Bel ve boyun fıtığı ameliyatı gerek görülmedikçe ve hekim raporu olmaksızın asla yapılmamalıdır.

Back To Top
Call Now Button