Dirsek ağrısının en sık görülen nedenleri ↓

Tendinit ve bursitler (Tendon enflamasyonları yada olekranon bursiti gibi rahatsızlıklar)

Tenisçi Dirseği (Lateral Epikondilit) : Tenis oynayanlarda sık görüldüğü için bu isim verilmiştir. Genellikle zorlayıcı ve tekrarlayıcı el bileği hareketleri sonucu ortaya çıkar. Hasta dirseğinin dış yan yüzündeki ağrıdan yakınır. Ağrı çoğunlukla el bileği hareketleri ile artar, istirahat ile kaybolur.

Golfçü Dirseği (Medial Epikondilit) : Golfçülerde çok sık görüldüğünden bu isim verilmiştir. Dirsek ağrısı dirseğin iç tarafındadır, önkolun iç kenarına doğru yayılabilir ve eli yumruk yapınca ağrıda artış görülür.

  • Sinir sıkışması sendromları ( Kübital Tünel sendromu vb.)
  • Boyun ve omuzdan yansıyan ağrılar ( Boyun fıtıkları yada omuz kaynaklı ağrı yansıması)
  • İltihaplı romatizmal hastalıklar – Kireçlenme (osteoartrit)

Ameliyatsız Tedaviler

Merkezimizde Tüm, Bilimsel Ameliyatsız Enjeksiyon Tedavi yöntemleri Uygulanmaktadır.

Tüm enjeksiyon tedavileri hakkında detaylı bilgi için 0532 623 76 66 numaralı telefondan ulaşabilir veya Whatsapp’ dan mesaj gönderebilirsiniz.

Cerrahi Tedaviler

Dirsek artroskopisi : Omuz eklemine ait hastalıkların kapalı kameralı yöntemlerle tedavi edilmesine imkan veren bir seçenektir. Bu cerrahi yöntem , kısa ameliyat süreleri, kısa hastanede yatış süreleri ( 1 gün) ve hastaların normal hayatlarına işlerine hızlı bir şekilde dönebilmelerini sağladığı için cerrahi müdahalelerde tercih edilmektedir.

Ancak dirsek artroskopisi ile tedavi edilemeyecek dirsek hastalıklarında uygulanmaktadır. Başlıca açık cerrahi ile gerçekleştirilen ameliyatlar;

  • Cerrahi tedavi dışında tedavisi mümkün gözükmeyen ilerlemiş dirsek kireçlenmelerine bağlı DİRSEK PROTEZİ ameliyatları.
  • Tüm cerrahi dışı uygulamalarına rağmen geçmeyen lateral yada medial epikondilit  (Tenisçi dirseği veya Golfçü dirseği) ameliyatları.

©2022 Marmara Ağrı Merkezi. Tüm hakları saklıdır.

×