skip to Main Content

Nöral Terapi

​Nöral terapi kökeni Almanya olan etkili bir vücut regülasyon tedavisidir. Enjeksiyon yöntemiyle vücudun özellikli noktalarına düşük doz lokal anestezik (prokain, lidokain) enjekte edilir. Böylece vücudun sinir sistemi uyarılır. Uyarılan sinir sistemi vücudun ihtiyacı olan bölgedeki iyileşme sürecini başlatır. Ağrılı dokularda da ağrının azalmasını sağlar. Akut ve kronik ağrılarda etkili bir tedavi yöntemidir. Burada amaç ağrıya neden olan sinirleri uyararak hastalıklı dokunun iyileşmesini sağlamaktır.

​Yeni başlayan ağrılar; Düşme, burkulma veya egzersiz sonrası oluşan eklem, ayak bileği, el bileği, bel ve boyun ağrılarında dokuda oluşan ödemi ve ağrıyı azaltır. İyileşme süresini hızlandırır. Hastanın günlük hayatına hızla dönmesini sağlayan 5-10 dk gibi kısa bir sürede uygulanabilen etkili bir tedavi yöntemidir.

Uzun süreli yani kronik ağrılarda da nöral terapiden faydalanılabilir. Bu ağrılar migren, baş, boyun, sırt, bel ve diz, omuz, kalça ağrıları olabilir. Seanslar şeklinde uygulanan enjeksiyonlar ile ağrılarınız kademeli olarak azalmaya başlar ve uykularınız düzelir ve daha iyi hissedersiniz. Kronik ağrılarda genellikle 21 günlük zaman diliminde etkinlik başlamış olacaktır. 

Migrende Nöral Terapi

Migren tedavisinde nöral terapi etkili bir yöntemdir. Nöral terapi ile migreninizi tetikleyen nedenlere yönelik yapılan tedavi ile migren ağrılarınız ve ataklarınız azalır. Genellikle 8-10 seanslık bir tedavi yeterlidir.

Back To Top
Call Now Button