Omuz insan vücudun en karmaşık eklemidir. Yapısı itibari ile her yönde harekete imkan verdiğinden dolayı rahatsızlıklara son derece yatkındır.

Omuz ağrısının en sık sebepleri ise,

Kas yırtıkları, zedelenmeleri, Bursit ve Tendinit (içi sıvı dolu kesecikler, tendon iltihabı). Kırıklar, çıkıklar, sinir sıkışmaları, kireçlenmeler ve romatizmal hastalıklar (özellikle polimiyalji romatika). Donuk omuz (eklemde hareket kısıtlanması).

Ameliyatsız Tedaviler

Merkezimizde Tüm, Bilimsel Ameliyatsız Enjeksiyon Tedavi yöntemleri Uygulanmaktadır.

Tüm enjeksiyon tedavileri hakkında detaylı bilgi için 0532 623 76 66 numaralı telefondan ulaşabilir veya Whatsapp’ dan mesaj gönderebilirsiniz.

Cerrahi Tedaviler

Omuz Artroskopisi :  Omuz eklemine ait hastalıkların kapalı kameralı yöntemlerle tedavi edilmesine imkan veren bir seçenektir. Bu cerrahi yöntem, kısa ameliyat süreleri, kısa hastanede yatış süreleri ( 1 gün) ve hastaların normal hayatlarına ve işlerine hızlı bir şekilde dönebilmelerini sağladığı için günümüzde tüm hastalarda ( genç, orta yada ileri yaş fark etmeksizin) yaygın bir şekilde ortopedik cerrahi müdahalelerde tercih edilmektedir.

Omuz artroskopisinin sağlık teknolojilerinin ilerlemesi ile birlikte açık cerrahi gereksinimler azalmıştır. Ancak omuz artroskopisi ile tedavi edilemeyecek omuz hastalıklarında uygulanmaktadır.

©2022 Marmara Ağrı Merkezi. Tüm hakları saklıdır.

×