skip to Main Content

Omuz Ağrısının Tedavisinde Uyguladığımız, KÖK HÜCRE ve PRP Tedavisinin 3D Animasyon Videolarımızı İzleyin. Dr. M. Levent Deniz

Omuz insan vücudun en karmaşık eklemidir. Yapısı itibari ile her yönde harekete imkan verdiğinden dolayı rahatsızlıklara son derece yatkındır.

Omuz ağrısının en sık sebepleri ise

Kas yırtıkları, zedelenmeleri, Bursit ve tendinit (İçi sıvı dolu kesecikler, tendon iltihabı), Kırıklar, çıkıklar, Sinir sıkışmaları, Kireçlenmeler, Romatizmal hastalıklar (Özellikle polimiyalji romatika), Donuk omuz (Eklemde hareket kıstlanması)

Ameliyatsız Tedaviler

Ameliyatsız tedavi yöntemleri (KÖK HÜCRE, PRP ve OZON Tedavisi) için lütfen tıklayın.

Cerrahi Tedaviler

Omuz Artroskopisi :  Omuz eklemine ait hastalıkların kapalı kameralı yöntemlerle tedavi edilmesine imkan veren bir seçenektir. Bu cerrahi yöntem, kısa ameliyat süreleri, kısa hastanede yatış süreleri ( 1 gün) ve hastaların normal hayatlarına ve işlerine hızlı bir şekilde dönebilmelerini sağladığı için günümüzde tüm hastalarda ( genç, orta yada ileri yaş fark etmeksizin) yaygın bir şekilde ortopedik cerrahi müdahalelerde tercih edilmektedir.

Omuz artroskopisinin sağlık teknolojilerinin ilerlemesi ile birlikte açık cerrahi gereksinimler azalmıştır. Ancak omuz artroskopisi ile tedavi edilemeyecek omuz hastalıklarında uygulanmaktadır.

 

Back To Top