Baş Ağrıları / Migren
Baş ağrılarını, en fazla migren ve gerilim tipi baş ağrıları oluşturur.

Migren : Ataklar şeklinde gelir ve genelde tek taraflıdır. Hasta ağrısının geleceğini hisseder. Ataklar sırsında sese ve ışığa hassasiyet olur ve ağrı günlük yaşamı etkiler. Beraberinde bulantı – kusma gibi rahatsız edici semptomlar eşlik eder. Bayanlarda adet öncesi dönemde ve ovulasyon (yumurtlama) döneminde ağrılar artabilir. Hava kirliliği, parlak ışık, parfüm kokusu, doğum kontrol hapları, çikolata, kuruyemişler, açlık, uykusuzluk migren ataklarını tetikleyebilir.

Gerilim Tipi Baş Ağrısı : Genellikle stresle tetiklenen tek taraflı olmayan tüm başı ve özelliklede tepe kısmını tutan baş ağrısı şeklidir. Ağrı başın arkasından öne doğru yayılır. Migrendeki gibi ağır krizler olmaz. Ağrı 2 – 3 saat sürebileceği gibi 1 hafta 10 gün kadar devam edebilir. Boyun kaslarında spazmı olan, oturuş şekli bozuk olan ve yoğun stres altında çalışan kişilerde daha sık görülür.

Migrende Tedavi Yöntemleri
İlaç tedavisi genellikle tüm hastaların bir dönem muhakkak kullandığı seçenektir. Hem atakların sıklığını azaltacak hem de atak başlangıcında kullanılacak ilaçlar reçete edilir.

Ozon tedavisi migren ataklarını azaltmada son yıllarda kullanılan etkili bir tedavidir. Ozon vücutta ağrıya neden olan enflamasyon tablosunu azaltır ve vücudun en önemli sistemlerinden biri olan antioksidan sistemin kapasitesini artırır. Bu önemli mekanizma migren ağrılarınızda azalma, uykularınızda düzelme ve vücut enerjinizde artma gibi olumlu etkiler yapar.

IV Ozon Terapi için tıklayın.

©2022 Marmara Ağrı Merkezi. Tüm hakları saklıdır.

×